Японсько-українська асоціація культурного обміну

Заява протесту проти вторгнення Росії в Україну

Вторгнення Росії в Україну не можна пробачити з жодних причин. Обурливо, що Росія, зараховуючи себе до слов'янських країн, напала на Україну, котру називають матір'ю слов’ян.

Більше того, ніяк не можна пробачати російську інформаційну брехню. Не можна не помітити, що світ збентежений, почувши відверту брехню про визволення людей із замученої України.

Путін, негайно припини атаки!

Японсько-українська асоціація культурного обміну

1 березня 2022 року

Акіко Йосано «Ти тільки не вмирай, братику»

Ой, молодший братику мій, за тобою я плачу
Прошу, будь ласка, лише не вмирай!
Ти народився у нас в сім’ї останнім, батьки тебе так любили, може більше ніж мене.
Хіба ж то вони дали тобі зброю у руки?
Хіба ж то тебе до 24 років вони навчали вбивати людей, віддаючи власне життя?

Ти мав би успадкувати нашу сімейну крамницю у місті Сакай.
Тож не вмирай, будь ласка, братику прошу тебе, не вмирай.
Щодо Порт-Артуру - торгівцям нема різниці, хто контролює замок на торгівельнім шляху.
Вони все одно роблять свою справу.
Маленькі крамнички залишаться, бо вони не приймають участь в війні.

Імператор не піде на поле бою власноруч, йому це не личить.
Сподіваюся я, що він як мудрий правитель не посилатиме й інших на бійню.
Але ж хто зна, чи насправді в нього настільки гарна душа?
Хіба людина з шляхетним серцем, могла б наказувати, щоб інші вмирали як звірі,
Проголошуючи, що бути вбитим це честь?

Братику рідний мій, подумай про маму.
Батько загинув восени,
А тепер діти її будуть на війні,
І їй самотній залишається наодинці захищати свій дім.
І вона сивіє, братику.

А ще, твоя молода дружина, ховаючись за штору, плаче гірко, думаючи про свою долю.
Згадуючи про тебе і свою втрачену молодість.
Жовтень розірвав її долю на дві половини.
Ти просто подумай про її молоде дівоче серце.
Цей світ не для тебе одного.
Кому я можу жаліться, що так мені душу розриває.
Братику тобі не можна померти.
Ой, не вмирай, братику,
Братику мій!

Переклав: Богдан Павлій

Прохання підтримати створення прихистку для біженців та постраджалих у війні на Західній Україні!

Через агресію РФ відносно України багато українців змушені шукати прихисток в більш безпечних місцях України або за кордоном.

На жаль, війна затягується, за кордоном накопичується велика кількість проблем для біженців, через що багатьом українцям доводиться повертатись в Україну.

Саме тому наша Асоціація разом з місцевою громадською організацією “Добродари” вирішили створити такий прихисток на Прикарпатті, де порівняно безпечно для біженців та постраждалих від війни.

Триває збір донатів для створення прихистку, ласкаво просимо долучатись!

Збір коштів на допомогу людям, що залишилися на окупованих територіях

Однією з важливих проблем цієї війни є допомога постраждалим від неї. Зараз міжнародне співтовариство прикладає дуже багато зусиль для допомоги людям, що евакуювалися з України. Евакуйовані українці знаходяться в безпеці і відносно прийнятних, враховуючи обставини, умовах життя. В гіршій ситуації знаходяться евакуйовані в межах України - люди що евакуювалися з регіонів де відбуваються активні бойові дії в інші регіони, що знаходяться у відносній безпеці. Оскількі всі ресурси держави Україна спрямовані на боротьбу з агресором, то можливості допомагати евакуйованим громадянам дуже обмежені. Але все ж таки евакуйовані громадяни в межах України отримують хоча б мінімальну допомогу. В критичній ситуації знаходяться українці що залишилися на окупованих територіях.

Уряд України просить тих, хто залишився на окупованих територіях негайно виїжджати. Але зараз такої можливості фізично немає. В більшості районів російські окупаційні війська просто не випускають людей. Іноді за намагання виїхати росіяни можуть відібрати документи, схопити і піддавати тортурам, а в гіршому випадку навіть вбити. Тому дуже багато людей що залишилися в окупації виїхати не можуть.

Разом з тим, оскільки на окупованих територіях більшість підприємств зруйновані або захоплені росіськими військовими, у більшості людей немає можливості працювати. Через це дуже багато людей поставлені на межу виживання. Через неможливісь працювати та заробляти, багато людей не можуть купити харчі та товари першої необхідності. Зараз для тих хто залишився на окупованих територіях єдина можливість отримати засоби на існування це отримати на свій банківський рахунок грошовий переказ від людей що знаходяться не в окупації.

Наша організація збирає пожертви на допомогу тим хто залишився в окупації і не має можливості виїхати. Для багатьох людей така допомога - це в прямому сенсі єдина можливість не померти з голоду. Отримані гроші ми відправимо на український банківський рахунок члена нашої організації - а звідти він буде розсилати їх тим, хто залишився в окупації в Запорізькій та Херсонській областях.

Проблема допомоги тим хто залишився в окупації - дуже серйозна. Про неї говорять мало і значно менше приділяють увагу в порівнянні з проблемами допомоги тим хто зміг евакуюватися. Тому дізнавшись про жахи життя в окупації, ми не могли проігнорувати цю проблему і вирішили допомогти. Звичайно, наші можливості обмежені, але якщо ми зможемо врятувати від голоду та загибелі хоча б кілька сотень людей, ми вважаємо що це варте наших зусиль. Ваша пожертва може в прямому сенсі врятувати чиєсь життя. Ми будемо вдячні кожному, хто відгукнеться.

Проект допомоги “Відправ в Україну грійку кайро”

Понад половини критичної інфраструктури України було зруйновано через російську агресію. Є великі проблеми з постачання електрики та води, відсутнє опалення, що може призвести до катастрофічних наслідків та навіть багатьох смертей від холоду!!

Ми відкрили проект по відправці грійок кайро з різних куточків Японії. Бажаючим долучитися надаємо актуальну українську поштову адресу для відправки міжнародною поштою.

Асоціація культурного обміну це

Асоціація була заснована для того, щоб через міжособистісний культурний обмін закласти підвалини дружніх відносин між Японією та Україною.

Структура

Знайомство з членами та структурою японсько-української асоціації культурного обміну.

Новини

Різноманітна інформація та огляд заходів пов'язаних з Японією та Україною.

Звіти про нашу діяльність.

Огляд результатів нашої діяльності до цього часу та інформація про “Банк кімоно”

Документальний фільм

Фільм "Мої любі українці" (Режисер Оно Мотохіро, 2006 рік)